Jak chronić organizm przed niedoborami – poradnik dla kobiet

Intensywny trening, męcząca praca czy nauka, oraz nie do końca właściwa dieta sprawiają, że w naszym organizmie pojawiają się niedobory substancji odżywczych. Aby pozbyć się tego problemu, oprócz zmiany diety, warto zastosować suplementy diety. Poniżej kilka preparatów, które sprawdziły się w moim przypadku.

Omega-3-6-9 – niestety, ale ryby i oleje tłoczone na zimno, stanowią niewielką część mojej diety. Aby wspomagać stan skóry i włosów, a także naczyń krwionośnych, często stosuję kwasy omega-3 w kapsułkach.

Witaminy naturalnego pochodzenia – uzupełniają większość witamin i minerałów w wygodnej formie. Można je stosować raz dziennie. Dzięki nim, możesz przestać martwić się, czy Twój organizm otrzymuje wszystkie mikroskładniki.

Magnez – szczególnie polecany dla kobiet, które piją dużo kawy. Ma działanie wyciszające, odpręża i dodaje energii. Najczęściej łączy się go z witaminą B6.

Wapń – odpowiada za wiele procesów w organizmie, między innymi za krzepnięcie krwi, stan kości oraz prawidłową masę ciała. Jego niedobór jest trudny do zauważenia, ponieważ nie daje jednoznacznych efektów ubocznych. Z tego powodu, regularnie przyjmuję suplement wapniowy – lepiej jest zapobiegać, niż leczyć.

Suplementy diety na sen – są przydatne po długim dniu wypełnionym intensywnym treningiem oraz pracą. Preparaty z melisą lub kozłkiem lekarskim, pozwalają wyciszyć się i lepiej skupić się na przykład na czytaniu.